Veltsi LAKi ajalugu

01.07.1969 avati Rakvere rajoonis Veltsi külas Kullaaru sohvoosi Lasteaed.

Lasteaias töötas üks ööpäevane rühm, kus oli 15 last vanuses 3-7 aastat. Veltsis elavad lapsed käisid kodus iga päev, kuid Paatna ja Kullaaru küla lapsed toodi lasteaeda esmaspäeval sohvoosi autoga ja viidi koju reedel. Lapsi saatis sõidul lasteaiajuhataja või kasvataja. Lasteaia avanemise algataja oli tolleaegne sohvoosi direktor Aadu Leipalu. Esimene juhataja oli Urve Sibola.

1971a hakkas lasteaia juhatajana tööle Urve Salla. Külarahva soovidele vastu tulles avati samal aastal sõimerühm. Kullaaru sohvoosi lasteaed sai uue nime - Kullaaru sohvoosi Lastepäevakodu.

01.09.1992  reorganiseeriti Rakvere valla eestvõttel ja lastevanemate soovil Kullaaru Lastepäevakodu Veltsi Lasteaed-Algkooliks. Esimene koolijuht oli Urve Salla.

1992/1993. õppeaastat alustas Veltsi Lasteaed-Algkool 1. klassiga, kus õppis 6 õpilast. Järgnenud aastatel kasvas kool kolmeklassiliseks. 1994/1995. õppeaastal avati koolis abiklass.1999. aastast on Veltsi algkool neljaklassiline.

Loe edasi